Lipiec 23

Centrum Humanistyczne – ciąg dalszy starań

Dziś przyjeżdża do Rybnika, na zaproszenie Urzędu Miasta, przedstawiciel i edukator Muzeum Bojowników Getta z Izraela. Mają się jutro toczyć rozmowy na temat Centrum Humanistycznego, którego mogłoby powstać w Rybniku, a o którym już parę razy tu wspominałam. Jako realistka wiem, że nie będzie łatwo, ale nadal próbuję. Nawet jeśli idea padnie z braku porozumienia, kasy, czy ksenofobii (tu nie mam na myśli władz miasta), to ze swej strony postaram się pokazać w Rybniku wszystko to, co pomoże w przyszłości sprowadzać tu grupy (nawet minimalne) turystów izraelskich. Każdy sposób promocji miasta jest ważny, nawet taki tyci tyci, czyli na możliwości rybnickiej „Żydówy”. Wiem, wiem, że niektórzy tak mówią, ale puszczam tu do nich oko  😉

Na przyjęcie gościa chałupa wypucowana, raciborskie piwa się mrożą 😉  plan oprowadzania po Rybniku i okolicy w głowie, więc heja… spadam do Oświęcimia, by odebrać Yaira. Ponoć dziś dzień włóczykija (przynajmniej tak Trójka od rana trąbi), więc będę się włóczyć po swoim mieście i okolicy.

Jutro spotkanie z prezydentami Rybnika. Trzymajcie kciuki, by mnie dziś pioruny nie zaatakowały, drzewa nie przygniotły, ulewy nie potopiły, a nogi nie napuchły  :mrgreen:

kciuk

 


Tagi: ,

Opublikowano 23 lipca 2015 przez Małgorzata Płoszaj in category "Judaika", "Rybnik", "Turystyka i krajoznawstwo