Styczeń 31

Rok drewnianego konia 2014

Ponoć dziś zaczyna się nowy rok chiński. Wejdziemy w rok drewnianego konia. Mądrzy wróże (czy mój ulubiony Maciej-biznesman też, to nie wiem ) twierdzą, iż to czas na nowe przedsięwzięcia, śmiałe pomysły, wielkie projekty, które bez problemów zrealizujemy w sposób prosty, skuteczny i tak po prostu „prask”.

I dlatego też dziś ma debiutować, na sąsiedniej ulicy choć w cyberprzestrzeni, wielkie dzieło kolegi. Dom w Raju, albo Raj w Domu, czyli DomRaj – portal nieruchomościowy. Trzymam kciuki za powodzenie i niech krytykanci sami spróbują, a nie hejtują z góry. Heniu! Tylko pamiętaj, by nie jeść niewłaściwych jabłek,  a rok konia będzie Twoim rokiem i Ci się uda :mrgreen:

domraj

 

Dziś też w lokalnych mediach ukaże się po raz pierwszy oficjalnie informacja o FORze, czyli Forum Obywateli Rybnika.  Choć kolega mi mówił, że już wczoraj mu mignęła wiadomość o tym następnym wielkim i śmiałym zadaniu, które można opisać krótkim hasłem „Masłowski na prezydenta Rybnika”. Tu też hejterom mówię: „próbujcie sami, a potem się wypowiadajcie”. Piotrek do odważnych świat należy! (sama też się odwagą zadziwiam, bo weszłam w skład pierwszego w  życiu stowarzyszenia).

FOR

 

Moje maluśkie mp2  nadal będzie się starać utrzymać na powierzchni, co już też jest zadaniem śmiałym i ambitnym. A może i napiszę jednak tą rozprawkę naukową o rybnickich rabinach… Taki rok zobowiązuje 😉 Trzymacie kciuki za nas all.

To tyle na początek pierwszego dnia tego, dużo obiecującego, roku drewnianego konia. Zostaje mi tylko zacytować słowa piosenki Sztatlera, no i Koterbskiej i potem iść do zimnego garażu, by ruszyć w zimowy świat.

Wio koniku, a jak się postarasz
Na kolację zajedziemy akurat
Tobie owsa nasypiemy zaraz
A ja z miski smaczną zupę będę jadł
A dla nich, choć w godzinę
Kilometrów robią sto
Ni zupy nie ma, ani owsa
Wio koniku wio
Wio koniku, dla nich zimny garaż
Nam się lepiej żyje mimo starych lat.

 

P.S. Dla podstarzałych klaczy, które są chińskimi tygrysami ponoć też ma być dobry rok  😆

 

 

 


Tagi: ,

Opublikowano 31 stycznia 2014 przez Małgorzata Płoszaj in category "Nieruchomości", "Różniste", "Rybnik