Grudzień 2

Zapomniany Rybnik

zr

Wczoraj Zapomniany Rybnik skończył 8 lat. Było to dla mnie 8 niesamowitych lat. Pełnych fantastycznych przygód, odkryć, możliwości zagłębiania się w jakieś nieznane historie, radości z poznawania ludzi. Forum Zapomnianego Rybnika to było pierwsze, na którym napisałam swój dziewiczy post (oczywiście dotyczył on rybnickich Żydów, bo jakże mogłoby być inaczej  :mrgreen: ). To tu mogłam się do woli rozpisywać o tym, co mnie najbardziej w naszej historii interesuje, to tu ktoś czytał moje wypociny i to tu mogę do robić nadal. Bez cenzury, bez wszechobecnego internetowego hejtu i bez obaw, że ktoś mi powie: „skończ już hipcia”  🙂

Lubię zaczynać, a czasem kończyć dzień od szybkiego looku na forum. Muszę sprawdzić, czy ktoś coś napisał, czy mamy jakieś nowe-stare zdjęcie, które trzeba rozkminić, czy chłopaki znalazły jakiś intrygujący fragment historii naszego miasta.

Pojutrze mam kolejną pogadankę o rybnickich Żydach dla młodzieży z Technikum Górniczego i po raz kolejny będę mogła w jej trakcie podkreślić, że ta moja wiedza, to również zasługa naszego forum, gdyż bez niego nie wiedziałabym tyle ile wiem.

 

zr 1

 

 

images

Dziękuję za to wirtualne miejsce i życzę Zapomnianemu Rybnikowi, którego jakimś elementem jestem, następnych wielu lat w wirtualu i realu. 

 

_ hipcia

 

Zapomniałam dodać, że to dzięki chłopakom z Zapomnianego funkcjonuje moja Szuflada, bo to oni ją złożyli, poskręcali, posklejali i czuwają na jej techniczną stroną. Dzięki wielkie jeszcze raz!


Tagi: ,

Opublikowano 2 grudnia 2014 przez Małgorzata Płoszaj in category "Rybnik", "Turystyka i krajoznawstwo