listopad 24

Rybniccy Żydzi w Zespole Szkół Technicznych

TG 24.11.2015 (9)Trzeci raz z niesamowitą radością opowiadałam uczniom Zespołu Szkół Technicznych w Rybniku, który dla mnie na zawsze pozostanie Technikum Górniczym, o rybnickich Żydach. W kolejnym Szkolnym Tygodniu Edukacji Regionalnej dyrekcja szkoły oraz jej nauczyciele (chwała im za to!) uznali, że warto młodzieży mówić o wszystkich rybniczanach, którzy kiedyś mieszkali w naszym mieście.

Takie wykłady zawsze uskrzydlają, szczególnie gdy prawie wszyscy słuchają. Nawet ci, którzy pierwszy raz słyszą pojęcie synagoga, czy macewa i dla których historia to jest takie bleeee.

TG 24.11.2015 (5)Jak zwykle wyszłam ze szkoły przekonana, że mamy fantastyczną młodzież i na 90% nikt z nich  żadnej kukły nie będzie palić. Myślę też, że niektórych ze słuchających udało się zaciekawić na tyle, iż od czasu do czasu zajrzą do Szuflady. A przynajmniej mam taką nadzieję  😉

Jeszcze raz dziękuję za cierpliwość w słuchaniu mojego fanzolenia, dziękuję za dyplom i za cudny bukiet, który stawiam sobie pod obrazem prababci. Do zobaczenia za rok.

TG 24.11.2015 (14)

Tagi: , ,

Opublikowano 24 listopada 2015 przez Małgorzata Płoszaj in category "Edukacja", "Judaika", "Rybnik