luty 6

Piękni i młodzi cz.1

Wczoraj dostałam takie zdjęcie od pani Miriam Glucksmann z Anglii. Nazwałam je „Piękni i Młodzi”. Grupa młodzieży żydowskiej z Rybnika. Radośni, filuterni, zalotni, pogodni, eleganccy. Fritz przystojniak i zapewne kobieciarz, Thea prześliczna i kokieteryjna, Alfred od razu widać, że kujon  :mrgreen: , Otto nad wyraz poważny, obie Ilse takie poczciwe, Ernst chyba rozrabiaka. Dwunastu nastolatków uchwyconych przez fotografa na czyimś placu. Domyślam się, że zdjęcie im zrobił kolega. Moja wyobraźnia nawet podpowiada mi kto  😉  

Dziesięć osób jest na odwrocie podpisanych, dwie są niewiadome. Niektórych z nich losy znam. Postaram się użyć całej swojej wiedzy i możliwości internetów, by Wam opowiedzieć kim byli i co stało się z tymi pięknymi i młodymi ludźmi sfotografowanymi mniej więcej w 1920 r. w Rybniku. Czyli… szykuje się długa epopeja  :mrgreen: , którą najpewniej zacznę dopiero w marcu. 

A klopsztanga z prawej niezła, co? 

Tagi: , , , , , , ,

Opublikowano 6 lutego 2019 przez Małgorzata Płoszaj in category "Judaika

2 COMMENTS :

 1. By Halina on

  No to do dzieła, pani Małgorzato! Ciekawie się zaczyna… ta historia. Starczy Pani czasu na te poszukiwania? Przecież trzeba całą wyprawę do Israela opisać, a to nie jest zajęcie „na jeden raz”. Podziwiam Pani zapał.

  Pozdrawiam
  Halina

  1. By Małgorzata Płoszaj (Autor wpisu) on

   To jest zdjęcie na 12 razy 🙂

Komentarze zamknięto.